Smoothie me luleshtrydhe

(Receta Gatimi) #1

Maj eshte muaji luleshtrydheve, dhe per kete arsye kemi menduar nje recete te shpejte.

Smoothie per 4 persona

  • luleshtrydhe 500 gram
  • kos i bardhe 250 ml
  • sheqer 2 lugë gjelle

Pergatitja e Smoothie me Luleshtrydhe

Lani luleshtrydhet dhe hiqni pjesen e bishtit.
Bashkoni sheqerin dhe hidhini te gjitha ne mikser
Me pas bashkoni kosin dhe perzieni per disa caste

Sherbeje te frohte.

Ju befte mire

Ju keshillojme:

Tiramisu me luleshtrydhe

0 Likes