Receta Crème Caramel

(Lirenti) #1

Le të fillojmë me një nga ëmbëlsirat e mia të preferuara, Krem Karamel!

Kjo ëmbëlsirë është shumë e thjesht për tu përgatitur dhe nuk merr shumë kohë, ja se çfarë duhen:

1 Litër qumësht
6 kokrra vezë
200 gram sheqer
1 pako vanilje
pak lëkur limoni

Lexo pergatiten e Krem Karamel

3 Likes

#2

qenka shum e thjesht do e provoj patjeter :grin:

0 Likes

(Lirenti) #3

:+1: pse jo!

:custard:

0 Likes