Pizza ne Muffins

Perberesit : 200 gr kerpudha
300 gr kackavall
300 gr proshut
1 spec i kuq
kripe
ullinj
5 veze
4 luge miell

Pergatitja :
Coptojme ne katror te vegjel proshutin , specen dhe kerpudhat . Rrahim vezet , u shtojme kripen dhe miellin . I perziejme te tera derisa te behet nje mase e trashe dhe kompakte , Furra nxehet ne 200 oC . Lyejm me pak gjalp dhe miell enet e vogla . Brumin e pergatitur e hedhim ne 2/3 e enve te vogla dhe lihen ne furre per 20 min .
Ju befte mire :blush:

1 Like

Qenka për tu provuar! Faleminderit qe ndave me ne këtë recete gatimi :slight_smile: :pizza: