Pete per kroasant

#1

Mirmbrema . Duke u endur neper videot e youtube-it gjeta kete video shum interesante per kroasant me nutella . Mirpo ne fillim nuk e thot si ta bejm peten e kroasantit . A mund te me ndihmoj dikush ?
Ju flm :grinning:

NUTELLA Croissants

0 Likes

(Arti Gatimit) #2

Mirembrema!

Me pak durim ne te lexuar, gjithë proçesin e per petën sfoliat (ajo per brioche) e gjen ketu:

Ne fund te procesit, e hap ne nje drejtkëndësh dhe pret me thike, trekëndësha te zgjatur! Kapi nga baza dhe rrotulloj per ne maje! Mund ti mbushesh ne mes.

Gatim te mbare! dhe presim foto :slight_smile:

0 Likes

#3

patjeter qe do sjell foto ,flm per ndihmen

1 Like