Mish pule me kërpudha

Ja ku e keni një ide për darkën “Mish pule me kërpudha”, pjatë e shpejtë dhe e shijshme që do e pëlqejnë dhe fëmijët.

A e përdorni mishin e pulës në gatimet tuaja?Përbërësit

  • 500 gr mish pule ( pjesa e bardhë e kraharorit)
  • 300 gr kërpudha ( unë kam përdorur #champignon )
  • 2 lugë miell
  • 50 ml qumësht + 50 ml ujë
  • 2 thelpi hudhre
  • Kripë
  • Piper
  • Majadanoz
  • Vaj ulliri

hapat e recetes i gjeni ne Intagram:

https://www.instagram.com/p/CLmo4lJgbtJ/