Bërxolla derri me limon

Si te gatuajmë bërxolla derri me limon

96541551_1037690469965426_8421981963196079658_n

Përbërësit:

  • 4 bërxolla derri,
  • 3 limon bio,
  • pak miell,
  • vaj ulliri,
  • kripë,
  • piper,
  • sherebelë,
  • rozmarinë,
  • 3 lugë ujë.

96022194_170990510910540_7368499356626927204_n 96413594_2974337392652944_8472403085122167121_n

Përgatitja:
Shtrydhim limonët. Rrahim pak bërxollat dhe i lyejmë me miell nga të dyja anët.

Në tigan e nxehte hedhim vaj ulliri dhe vendosim bërxollat,i pjekim nga të dyja anët pastaj i shuajmë me lëngun e limonit.
Shtojmë dhe 3 lugë ujë,pak kripë,piper,rozmarinë e sherbelë.

Mbulojmë tiganin me kapak dhe e lemë të piqet me zjarr të ulët.
Bërxollat janë gati për tu shërbyer kur trashet lëngu.

Ju bëftë mirë!

Na ndiqni ne instagram!

Lini komentin tuaj për çdo pyetje apo paqartësi!