Qofte me thjerrëza

Si te gatuajme Qofte me thjerrëza

95911557_462477867892874_2579534286624275624_n

Perberesit:

 • 400 g thjerrëza të ziera,
 • 1 patate,
 • 1 kokërr veze,
 • 150 g djathë i grirë,
 • 1qepë e njomë,
 • 2-3 thelpinj hudhra,
 • majdanoz,
 • 150 g bukë e thekur e shtypur,
 • kripe,
 • piper,
 • trumze.

Përgatitja:
Thjerrëzat i shtypim pak me pirua. Grijmë pataten ne rende. Qepen dhe majdanozin i grijmë me thike, qërojmë dhe hudhrat dhe i bëjmë ne copëza te vogla.
Ne nje ene te madhe hedhim thjerrëzat dhe shtojmë te gjithë përbërësit me radhe.

I përziejmë mire derisa te krijohet një mase homogjene e me pas bejme qoftet me dore dhe i vendosim ne një tave.

Pjekim qoftet ne furre 250* për rreth 30 min.

Për më shumë receta gatimi vizitoni faqen tonë www.artigatimit.com

Na ndiqni ne Instagram:

Per çdo pyetje na shkruani me poshtë!