A e dini si të eliminojmë rërën tek midhjet?

Përgatisim ujë me kripë dhe vendosim midhjet për të paktën 2 orë! Më pas i marrim një nga një dhe provojmë ti hapim. Nëse nuk hapen i hedhim në një titan pa shtuar gjë tjetër. I vendosim në zjarr derisa të hapën të gjitha. Heqim vetëm midhjet dhe lëmë lëngun të kullohet! Kemi përgatitur kështu midhje pa rërë dhe mund të përgatisni makarona apo antipasta të shijshme :heart:

#artigatimit #ungatuaj #keshilla

Na ndiqni dhe ne Instagram
https://www.instagram.com/p/B_AHIawAuOC/

Artikulli me i zgjeruar dhe me receta gatimi :slight_smile: